Media o nas

Logo onetLogo tvn24Logo gazeta prawnaLogo rmf24Logo gazeta.plLogo Fakt24Logo natematLogo wyborczaLogo radio  gdańskLogo dziennik.plLogo polskie radio 24Logo tvn warszawaLogo puls biznesu
Media o Wolfowicz Wende Biedulski
Logo Fakt24

Tadeusz Wolfowicz w Warszawie uważany jest za człowieka od spraw beznadziejnych. To właśnie on bierze najtrudniejsze przypadki, które na pierwszy rzut oka są nie do wygrania."

Logo onet

„Obrońca Romana Giertycha zarzuca prokuraturze wstrzymywanie przesłania do sądu zażaleń m.in. na zakaz wykonywania zawodu adwokata. Mecenas Jakub Wende podkreśla, że bez rozpatrzenia tych wniosków przez sąd jego klient nie może świadczyć pomocy prawnej.”

Logo tvn24

„Obrońcy Romana Giertycha w czwartek skierowali do sądu cztery zażalenia na działania prokuratury podczas zatrzymania oraz przeszukania w domu i kancelarii mecenasa - poinformował w rozmowie z portalem tvn24.pl pełnomocnik Giertycha, mecenas Błażej Biedulski.”

Logo oko press

„Cieszymy się. Dla nas jako obrońców i obywateli to ogromna satysfakcja. Ale zdajemy sobie sprawę, że rzecznik dyscyplinarny może się od tego umorzenia odwołać do Izby Dyscyplinarnej” – mówi OKO.press adwokat Jakub Wende, obrońca sędzi.”

Logo wyborcza

„Wśród obrońców znalazło się kilku bardzo znanych adwokatów, m.in. Jakub Wende.”

Logo puls biznesu

„Jeśli chodzi o świadka Ś. to chciałbym go przesłuchać osobiście. Gdyby nie byłoby to możliwe to w drodze telekonferencji. Jeśli chodzi o świadka M. to pozostawiamy to do uznania sądu – komentował Błażej Biedulski, obrońca menedżerów WGI”

Logo wyborcza

„Przed oskarżonymi siedzą w dwóch rzędach ich adwokaci, w tym kilku z najwyższej półki. Trzech adwokatów broni Starego Klapę (w tym Jakub Wende i Tadeusz Wolfowicz)”

Logo radio  gdańsk

„Mecenas Jakub Wende domagał się utrzymania wyroku uniewinniającego jego klientkę. - Pewnych rzeczy po prostu nie da się odtworzyć przez to, że na miejscu wypadku pewne ślady zostały opisane w sposób całkowicie wadliwy, a przynajmniej niepewny. A jeśli niepewny, to sąd nie może w oparciu o takie dowody podejmować decyzji o czyjejś winie lub jej braku.”

Logo fakt24

„27 lutego oskarżonego o morderstwo bronić będzie najprawdopodobniej jeden z najlepszych stołecznych adwokatów Tadeusz Wolfowicz

Logo natemat

Tadeusz Wolfowicz profesjonalizm, chłodna i racjonalna kalkulacja, daleka od emocjonalnego tonu postronnych obserwatorów”

Logo gazeta prawna

„Podczas przeszukania domu mecenasa Romana Giertycha agenci CBA zabezpieczyli pewne przedmioty - przekazał w piątek PAP obrońca Romana Giertycha mec. Jakub Wende. Dodał, że przedmioty te zostały zapieczętowane i zostaną przekazane do sądu.”

Logo rmf24

„Zatrzymany znajduje się w takim stanie zdrowia, że jest nieprzytomny, nie ma kontaktu z rzeczywistością, obrońcami. Podczas czynności nie miał kontaktu z prokuratorem, nie złożył oświadczenia w sprawie treści zarzutów - mówi adwokat Błażej Biedulski. Obrońca Giertycha dodaje, że rozważa złożenie zażalenia na zatrzymanie adwokata, które - jego zdaniem - było bezzasadne, bo Giertych sam stawiłby się w prokuraturze na jej wezwanie.”

Logo rmf24

„Zażalenie w tej sprawie złożyły prokuratura oraz obrona Czarneckiego, która - jak przekazał mec. Jakub Wende - nie kwestionowała rozstrzygnięcia, a jego uzasadnienie. Uważamy, że przedstawione przez prokuraturę tezy i dowody na ich poparcie nie uzasadniają popełnienia przez pana Leszka Czarneckiego przestępstwa - powiedział mec. Wende.”

Logo polskie radio 24

„Obrońca Sz. mec. Tadeusz Wolfowicz mówił, że fakt "iż zachowanie jego klienta było karygodne, nie budzi żadnej wątpliwości". Jego zdaniem, nie wypełniło ono jednak znamion ucieczki z miejsca zdarzenia, bo Sz. nie miał świadomości, że potrącił także osoby piesze (…) Sędzia (…) wskazała, że nie da się w świetle zgromadzonego materiału dowodowego przyjąć, iż Sz. oddalił się z miejsca zdarzenia ze świadomością, że doszło do śmierci dwóch osób. Sąd, rozstrzygając wątpliwości na korzyść oskarżonego, nie mógł też przyjąć w realiach tej sprawy, że w momencie zdarzenia był on nietrzeźwy - dodała.”

Logo dziennik.pl

„Myślę, że jeszcze przez kilka najbliższych tygodni nie będzie w stanie brać udziału w tym postępowaniu. Ale na pewno się stawi i na pewno złoży wyjaśnienia - mamy nadzieję, że w terminie czerwcowym, a na pewno w lipcowym" - powiedział w czwartek rozmowie z PAP obrońca Karoliny P. ps. "Czekolinda" Błażej Biedulski.”

Logo tvn warszawa

„Jak informuje z kolei mecenas Jakub Wende, obrońca Macieja M., sąd zwrócił uwagę, że w sprawie przedstawiono identyczne zarzuty trzem osobom, ale jedynie wobec Macieja M. wystąpiono z wnioskiem o areszt.” Areszt nie został zastosowany.”

Logo puls biznesu

Mec. Wende: Punktem wyjścia do rozważań musi być zarzut stawiany moim klientom. W związku z tym musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dysponujemy materiałem dowodowym pozwalającym bez wątpliwości ocenić decyzje inwestycyjne WGI DM”.

Logo gazeta.pl

„Ta sprawa jest przykładem jak można skrzywdzić człowieka – Mec. Jakub Wende